Tohle je blog 17-tileté moravačky co si říká Andulii a zbožňuje:

Březen 2010

zrádce!!!

30. března 2010 v 20:42 | andulii |  MCR
Jo a ještě vám musím říct že BOB zdrhl z MCR!!!!!!! To si dovolil hodně jako!! 4 roky čekám na jejich CDčko furt říkají, že na něm pracují a kdesi cosi a letos má fakt prý konečně vyjít a teď si přečtu, že Bob odešel??!!! V Austrálii kvůli tomu zrušili koncert, ale zakecali to tím , že má Gerard trable s hlasivkama, kdosi k tomu chytře napsal... no možná to bylo proto jak na Boba křičel :D:D Já bych taky hulákala :P

dasgsgh
muj plakát který teď visí nad stolem :) Bob je ten zrz vpravo :D

Mozart s Konstance Weberovou

30. března 2010 v 20:12 | andulii |  kresba
Ještě mám obrázek Mozarta a Konstance z muzikálu Mozart! , který zobrazoval tohoto hudebního génia jako mladého kluka plného emocí :)

sdg
akvarelové pastelky a vodovky :) podle fotky v programu ;) které teď podražili jsem byla naštvaná!! 98 korun kde to sme??? :-o

Death of Paul the first

30. března 2010 v 20:10 | andulii |  kresba
Tak jak říkám nezahálela jsem v pauze a kreslila :) jak jsem slibovala týpek s parukou v komprimované velikosti

xvh
je to obrázek jedné postavy z divadelní hry Smrt Pavla I. , kterou jsem sice neviděla, ale to neva :D

Létat kilometr, dva? proč ne, že? :D

30. března 2010 v 18:57 | andulii |  skoky
Dneska je to hodně o kopírování, vím, ale k tomuhle se nejde nevyjádřit..... a nechcou rovnou lítat kilometr, dva???? 240m jim není dost dobrý... teda ja nevím... ale ty nájezdový rychlosti.... to jim zatlačí vnitřnosti na druhou stranu těla ne?!!??? a neodpustím si rýpnutí.. to rakušanům nestačí, že vyhrávají každý druhý závod??? to norům nestačí, že mají Bjoerna???? držitele rekordu?? a cpe se Harrachov někam? :D jako už to vidím.... velké můstky budou malé na kterých se skáče jenom na OH a MS, Harrachov, Planica budou velké můstky a mamuty nám teprve rostou :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sport.idnes.cz

Planická Letalnica si drží pověst největšího můstku světa nepřetržitě od roku 1987, kdy na ní Polák Pjotr Fijas dolétl do vzdálenosti 194 metrů a od té doby světové rekordy padají pouze tam. Aktuální maximum Nora Björna Einara Romörena z roku 2005 má před dnes startujícím mistrovstvím světa hodnotu 239 metrů.

Ve Vikersundu a na Kulmu v Bad Mitterndorfu/Tauplitzu jsou nejdelší lety zhruba o dvacet metrů kratší, což by však měly změnit plánované úpravy, o nichž představitelé obou můstků informovali v těchto dnech.

V Norsku chystají přestavbu kvůli příštímu šampionátu v letech v roce 2012, jehož pořadatelství Vikersund získal v souboji s Harrachovem. Rekonstrukce slavného můstku, který s úpravami funguje od roku 1936, bude stát 80 milionů norských korun (zhruba 254 milionů českých korun), z toho 23 milionů ve čtvrtek přislíbil stát.

"Ať si v Planici ještě světové rekordy užijí, ale v roce 2012 to převezmeme my ve Vikersundu," řekl bývalý norský reprezentant Clas Brede Braathen, jenž je v národním lyžařském svazu šéfem úseku skoků.

Podobné plány ovšem mají tamní organizátoři i s Kulmem. Ti požádali Mezinárodní lyžařskou federaci FIS o povolení, aby mohli prodloužit nájezdovou stopu a změnit takzvanou Hill Size, tedy místo bezpečného dopadu, z 210 až na 250 metrů.

Na světě je pouze pět funkčních mamutích můstků, vedle Planice, Vikersundu a Kulmu se létá ještě v Harrachově a německém Oberstdorfu.

a poslední Lukáš :)

30. března 2010 v 18:51 | andulii |  behnalyzich
A co chystá dvojnásobný vítěz Tour de ski? :-o sport.idnes.cz nám to prozradilo :D

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dřina, kterou den co den podstupoval v olympijském roce, pokračuje i na jejím konci. Běžec na lyžích Lukáš Bauer už plánuje poslední starty na sněhu. A pak? Úplný odpočinek nebude, to mi děti nedovolí, povídal dvojnásobně bronzový z Vancouveru.
Než definitivně zazvoní zvonec za sezonou, české jedničce z bílé stopy zbývají ještě dva závody. Už o víkendu nastoupí do bojů o národní tituly v Harrachově.

V pátek se o zlato bude rvát na nejoblíbenější klasické patnáctce, v sobotu nastoupí do desítky volnou technikou.

V neděli je v programu štafeta - v ní se Bauer, člen SKP Jablonec, možná postaví proti ostatním členům bronzového olympijského kvarteta. Magál, Koukal a Jakš reprezentují Duklu Liberec.

"Hned po světových pohárech jde o nejvyšší úroveň závodění," nepodceňoval. "A je to taky jedna z mála příležitostí, kdy Bauer vystoupí doma."

Na poslední "služební cestu" této zimy vyrazí do Finska, kde si zazávodí v exhibici.

A po ní už přijde definitivní konec, lyžař z Božího Daru pak plánuje pauzu. Za dvě medaile z Vancouveru, triumf v Tour de Ski i druhé místo v konečném pořadí Světového poháru bude zasloužená.

"Většinou to bývá měsíc, ale pokud se budu cítit unavený, nebo budu potřebovat víc, klidně odpočinek prodloužím," říkal.

Až odhodí lyže do komory, chce vyrazit k moři. "Nejpozději v červenci," plánoval. "Původně jsme chtěli vyrazit v dubnu, hned ze zimy odletět za teplem, ale trošku se to zkomplikovalo."

Mimo odpočinku od sportu čeká Bauera dřina u domečku. Musím zasadit stromy, hlásil.

"Vybráno zatím nemám, ale určitě to budou jehličnany," měl jasno. "Ale už vzrostlejší, metr osmdesát vysoké. Nejen sportem je sportovec živ. I práce kolem je dost a já se jí nevyhýbám."

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

běžkaři taky dělají exhibice? :D to na těch běžkách tančí?? :)

plány běžkařů na prázdniny- Kukín

30. března 2010 v 18:44 | andulii |  behnalyzich
Teď se podíváme co plánuje Marťa Koukal :) idnes.cz

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To ti teda pěkně děkujeme, chytali se jeho parťáci z bronzové olympijské štafety za hlavu. Běžec na lyžích Martin Koukal má na léto plán - na kajaku chce vyrazit na výlet do Afriky. A reprezentační trenér se chystá poslat další tři lyžaře z medailové party s ním.
Finišmen kvarteta, které si ve Whistleru dojelo pro překvapivé třetí místo, doufá, že v létě konečně začne v Liberci budovat svůj domeček.

"A když zbude čas, plánuju takovou veselejší vložku," prozradil svůj sen. "Chci přejet z Evropy do Afriky na kajaku."

"No a máme tréninkovou náplň na léto," chytil se hned trenér reprezentačního týmu Miroslav Petrásek.

Koukal na svoji plavbu vyrazí ze Sicílie. Z domova mafiánských bossů je to nejkratší cestou na africký kontinent zhruba sto padesát kilometrů.

Do Tunisu tak plánuje dojet za den. "Mám kamaráda, kterej je cvok, a to já jsem taky," říkal k bláznivému nápadu. "Dost mě to láká."

Český reprezentant mimo drilu s kolečkovými lyžemi a v posilovnách využívá v letní přípravě právě i mořský kajak. Nápad o transkontinentální plavbě se mu proto v hlavě rodil dlouho.

"Už loni jsme přemýšleli, že bychom to zkusili, ale nějak to nevyšlo," vzpomínal jednatřicetiletý borec. "Debaty a plánování se nám dařily celkem dobře, ale v reálu jsme to dál nedostali."

Takže snad letos. Možná. "Nebo třeba příští rok, uvidíme, říkám si: maňána - někdy," krčil rameny.

Prioritou je totiž právě nové bydlení. Plány už jsou na papíře, čeká se jen na posvěcení od úřadů.

"Máme výbornýho architekta, maluje krásný domy," pochvaloval si rodák z Nového Města na Moravě. "Akorát odboru životního prostředí se to úplně nelíbí - jednou je moc velký, pak zase moc malý, nebo má moc rovnou střechu."

Sám lyžař se ale v budování domu angažovat nehodlá.

"Dvakrát kopnu krumpáčem, kladívkem poklepu základní kámen a pak už budu jenom koukat, jak mi to roste," těšil se. "Vyčistím konto a úspory, zadlužím se na nechutně dlouhou dobu, ale zbytek nechám na firmě."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
tak to jsem teda zvědavá kdo s ním na t kajaky pojede :D:D

plány běžkařů na léto - Marťa

30. března 2010 v 18:35 | andulii |  behnalyzich
Jak jsem naznačila v předcházejícím článku, běžkařům začly prázdniny...trénink se nesmí zanedbat, ale jak jinak naplní prázdniny? :) to nám prozradil idnes.cz

začneme s Martinem Jakšem

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lukáš Bauer bude sázet stromy. Martin Koukal se zřejmě vydá na kajaku z Evropy do Afriky, ale toho nejmladšího čeká vstup do armády. Martin Jakš - jeden ze členů bronzové lyžařské olympijské štafety, nastoupí na apríla do Vyškova k tříměsíční prezenční službě. "Vůbec nevím, co mě tam čeká. Ale nějaké historky už jsem slyšel," usmíval se Jakš.

Neví, co ho čeká. Pojmy jako bufet, sahara či rajóny ho neděsí. Nezná je totiž.

Ale kde jinde by se s nimi měl setkat než na vojně? Pravda je, že ne už v dnešní době. "Fakt nevím, co to je," usmíval se třiadvacetiletý Jakš po tiskové konferenci.

Když mu novináři udělali osvětu (pokyny mazáků donést něco k pití a jídlu), zasmál se. "Koukám, že máte víc zkušeností než já. Ještě, že jsem tu dneska byl a dostal průpravu," pravil rodák ze Železné Rudy.

A rajóny (úklid, hlavně toalet)? "Kluci říkali, že tohle tam snad už není. Ale byla by to jedna z věcí, na kterou bych se určitě netěšil," dodal.

Třiadvacetiletý reprezentant totiž využil nabídku Dukly a ve Vyškově absolvuje tříměsíční vojenský "přijímač". "Konečně začnu trénovat. Proto podstoupím vojenský výcvik, abych se pořádně zocelil," smál se Jakš.

"Aspoň pak nebude chtít na závodech hotel, ale půjde pod stan, aby ušetřil náklady," stříleli si z Jakše ostatní členové týmu a trenér Miroslav Petrásek.

Na vojnu rukuje ve čtvrtek 1. dubna, čtyři dny po víkendovém republikovém šampionátu v Harrachově, kde uzavře úspěšnou sezonu.

"Ještě v pondělí a úterý jdu na zdravotní přezkoušení. Čekají mě i fyzické testy a psychotesty," prozradil člen liberecké Dukly.

Jenže ještě v neděli pojede závod a pak bude s kolegy z bronzové štafety Bauerem, Koukalem a Magálem zřejmě ještě trochu olympijský úspěch slavit. "Doufám, že vyšší jaterní testy hrozit nebudou. Asi budu muset večer víc odpočívat," dodal muž, který ve Vancouveru českou štafetu rozbíhal.

Do přijímače nastoupí jako jediný z aktivních armádních sportovců a naváže například na své "uniformované" kolegy Milana Šperla, Jiřího Magála či Dušana Kožíška, kteří stejný dril už kdysi absolvovali a kteří v těchto dnech v hodnosti rotmistra "válčí" na armádních zimních hrách v Itálii.

Jakš vstoupí do výcviku se základní hodností vojín, strach ale nemá. "Doma jsem pár historek slyšel. Někdy byly zábavné, někdy nebyly moc příjemné."

Předloňského mistra světa do 23 let se ve Vyškově v rámci výcviku bude učit pořadová cvičení, hodnosti, bude střílet z pistole i samopalu. "Vojenskými zbraněmi jsem ještě nestřílel. Spíš jen tak malorážkou nebo vzduchovkou. Na tohle se docela těším jako každý kluk. Spíš až potom řeknu, co bylo dobré a co špatné."

Věří, že všechno v pohodě zvládne. "Bylo by příjemné, kdyby to nebylo moc náročné. Snad nebudu potřebovat nějaké úlevy," uzavřel Jakš s úsměvem.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tak zatím je vychlámaný uvidíme co bude říkat po tom :D:D ale v dnešní době vojna není povinná a rozhodně to není teror jak kdysi :P

MČR v běhu :)

30. března 2010 v 18:29 | andulii |  behnalyzich
Jo je po sezoně.. jak skokanské tak běžecké, ale já jsem neodolala a očekovala novinky a jedna věc mě opravdu rozesmála... mistrovství ČR na 15 kilometrů vyhrál Lukáš Bauer (jak nečekané :D) ale o kolik :D:D o minutu!!! :D:D No jo jde vidět, že Luky je 2. muž SP a další jsou hluboko za ním, já osobně vkládám velké naděje do mladého Marti Jakše, který byl druhý a pak vyhrál 10tku :) v ženách to máme slabší, nejlepší Kamila Rajdlová vyhrála oba závody :) (samozdřejmě že ženy je měly kratší) Chjo běhání letní není, že? takže až v listopadu

trochu úsměvů z norska :)

30. března 2010 v 15:28 | andulii |  ::..NOROVÉ..::
asfasf

bardiiiik
bjoern
když ioni jsou tak usměvavý pořád :D:D abyste je vůbec poznali :D:D

chytám inspiraci :)

29. března 2010 v 18:23 | andulii |  me
Moikka:) ráda bych vám chtěla říct, že na vás nekašlu :D ale soustavně pracuju na nových příspěvcích :D:D (no teda alespoň na inspiraci k nim a té je už docela dost abych tak řekla) jenom bych potřebovala pomoct s kreslením, už dlouho jsem nezkoušela nějakého ski jumpera <3 takže téma je jasné, ale kdyby ste mi našli nějakou dobrou fotku tak bych se nezlobila, třeba vaši oblíbenou , prosím jen ne z šílených úhlů :D:D děkuju Andulii :)

PS: sledujete nědo reality show Robin Hood aneb cesta ke slávě? :)

šátkovaná :)

22. března 2010 v 17:29 | andulii |  anssi
2153
po delší dobš jedna Anssiovská :) pěkný botičky :P

Někdo tu má rád adrenalin...

17. března 2010 v 21:28 | andulii |  ThomasMorgenstern
jako by mu nestačilo, že skáče na lyžích :D

aet

wetz

asdgag
no chápete to? :D

pro štěstí?

17. března 2010 v 19:48 | andulii |  skoky
a teď něco skokanského pro ty co předcházející článek nezajímá :)

pro štěstí?
213
Andy si bere malého plyšáčka ....
kkk
někdo svetr od maminky :D:D

Už v sobotu:)

17. března 2010 v 19:34 | andulii |  moi
už jenom 2 dny!!! a pojede se zase do Brna.. an to nende říct nic jiného než jupí!!!! Tentokrát to bude Sněhurka a 7 trpaslíků :) bude sranda :P ale zatím mi není moc do smíchu i když vlastně jo :D učím se do fyziky nějaké vzorečky : sigma = E * éta :D:D co to je??? :D:D
ale hlavně, že jsme zdraví.... tenhl víkend je Planica.. neuteklo to nějak rychle??? :-o sobotní závod neuvidím , ale zase půjdu do divadla tak nevadí.. v pátek to Domča bude muset přežít... dvou závodů se nevzdám :D taky vás to v té škole tam nebaví? já kdybych neměla motivaci tak se asi unudím nudou.... a kreslit mi teď taky nende... teda jakože nejdřív je to dobrý.. a pak to zkoním... protože šecko furt vylepšuju a překresluju,... kdybych tam nechala 1. verzi, ale to ne, že? :D no kdo kreslí musí vědět o čem mluvím.... ale stejně jsem na obláčku :D

Přehled her :)

16. března 2010 v 17:46 | andulii |  anduliivmdb
Rozhodla jsem se zveřejnit přehled her co jsem v MdB viděla :) přiznávám hlavně je to pro Domí :)


červen 2006 : Jesus Christ Superstar -> to sem byla ještě malá a blbá bylo mi asi 13 a pamatuju, že se mi to líbilo a to je hlavní :) tak děj netřeba zmiňovat :D:D

červen 2008 : Josef a jeho úzasný kouzelný plášť -> tak sem sem šla kvůli All X a poprvé tam viděla Lukáše Vlčka, příběh inspirovaný Biblí o Josefu a jeho 12ti bratrech....

květen 2009 : Bídníci -> na ty jsme jeli se školou a bylo to poprvé na jejich scéně (ty předcházející jsem viděla u nás v KM city) tady se na scéně poprvé objevil Pan Oduševnělý :D příběh na motivy románu Viktora Huga všichni znají .....

červen 2009 : Cikáni jdou do nebe -> MdB u nás v KM, to už sme znaly hodně herců, poprvé a naposledy se nám jako herec ukázal skvělý režisér Stanko Slovák, setkaly sme se s princem Vladanem a poprvé sme seděly v 1. řadě :D silný příběh Lujka Zobara, který radši zemřel než, aby se pokořil.....

říjen 2009 : Jánošík aneb na skle malované -> poprvé na představení "na vlastní pěst..", poprvé v Nekonečnu...poprvé Jura Mach... neskutečně vtipně vyprávěný muzikál o zbojníkovi Jánošíkovi, který tu pravou nevěstu poznává až ve Smrti.....

prosinec 2009 : Mozart! -> dárek k Vánocům, intrikáni Jura s Lukášem proti hudebnímu géniovi Aleši Slaninovi v roli rebela Mozarta, Mozart v riflích a s dredy, kterého nikdo nechápe ani jeho žena Konstance, pak večer v Nekonečnu, bývalý blonďák a Pribináček :D

leden 2010 : Evita -> bez Domí :/ příběh silné ženy oddané "své" Argentině, manželce prezidenta, kterého sice respektovala, ale nejednalo se o žádný příběh plný lásky .... skvělá Hanička Holišová :) ten její zpěv zahřeje na duši ... měla jsem ji bohužel jenom 2 x :(

březen 2010 : Probuzení jara -> kontroverzní představení o dospívajících na začátku 20.st, tenhle muzikál má podtitul dětská tragédie.. kde jinde 14-ti letý spáchá sebevraždu... u žádné jiné hry mi nevlhly oči... opravdu silný příběh o nepochopených dětech, který je bohužel i v dnešní době nepochopen a nikdo na tenhle muzikál nechodí.... tradičně úžasný Jura, Lukáš a konečně taky Vojta Blahuta... a pak večer nejlepší Nekonečno :)


a v sobotu Sněhurka a sedm trpaslíků :) pohádkový příběh pro celou rodinu

divadlo

16. března 2010 v 17:26 | andulii |  moi
Mojí součastnou velkou láskou se stalo divadlo a to až tak že nevím jak vlastně dopadlo severské turné... jenom vím, že finům se nedařilo a beztak vyhrál Simi Ammannů aspoň, že tak :) v plánu je, abych vám popsala hru na které jsem byla, ale nebude to lehké formulovat....

kluci švýcarští :)

16. března 2010 v 17:17 | andulii |  ::.ŠVÝCAŘI.::
gjudu
:)))))

Problem, honey?

14. března 2010 v 16:31 | andulii |  ThomasMorgenstern
myslím, že nadpis je výstižný :P

12.3. <3

14. března 2010 v 16:25 | andulii |  me
Anduli se vznáší na obláčku... tak 4 násobném :) a neví ani kde by měla začít.... možná tak, že byla v divadle.. to už zasvěceným hodně napoví.. a že seděla v 1. řadě.. a že se skoro rozbrečela.... a to se jí normálně stává jenom u lyžování .... a že měla naprosto luxusní obsazení a že se po představení setkala s někým s kým se chtěla setkat víc než rok a půl a ještě se ho ptala na líbání :D a ještě jako bonus s někým kdo už je bohužel ( pro nejednu) slečnu zadaný.... a vůbec jí nevadilo, že si nic hezkého v Brně nekoupila protože 12.3. byl naprosto luxusní den.... a nejvíc ju pobavila Domí.. co si neuděláme... to nemáme :D moc z tohoto článku chytří nejste.. to chápu, ale já to nemůžu napsat sama.... takže si musíte ještě chviličku počkat ....
" There´s a moment you know, you f*cked....Blah blah blah blah blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah !!!"

teletubbies :)

10. března 2010 v 20:27 | andulii |  ::..FINOVÉ..::
je čas udělat pápá je čas udělat pápá :D:D neříkejte, že v těch kombinézách nevypadají jak teleblbíííz :D:D