Tohle je blog 17-tileté moravačky co si říká Andulii a zbožňuje:

Květen 2008


SONB 7. kolo:)

29. května 2008 v 10:17 | andulii |  blog
Upřímně? se divím že jsem ještě nevypadla:D jinak hlasování je samosebou u Zuzyka:D

Narozeniny:)

27. května 2008 v 20:02 | andulii |  paulbettany
Dneska má narozeniny můj vůbec nejoblíbenější herec...no dobře viděla jsem s ním jenom 3 filmy ale stejně je úplně nejlepší:) a je to...PAUL BETTANY!! slaví krásných 37 takže Paule všechno nejlepší hodně zdraví a hodně nových filmůů, které doufám uvidím:)

Janne Ahonen se vrací na můstek..

27. května 2008 v 16:43 | andulii |  JanneAhonen


...bohužel právě jen proto, aby mu definitivně zamával. Na pozvánce k jeho skokanskému rozloučení stojí Lahti HS 97 - 9. července 2008, půl osmé večer místního času. Pozvánku s takovou hlavičkou rozeslal svým přátelům skokanům z Finska i hodně širokého okolí. Na můstku v Lahti se totiž objeví i skokané, kteří mají svou slavnou éru také za sebou.

V první řadě mezi ně patří Andreas Goldberger, Ville Kantee a Noriaki Kasai, kteří se v přátelském utkání pokusí vrátit do své výborné formy, aby Jannemu Ahonenovi jeho loučení pořádně "osladili". Mezi dalšími pozvanými se skví jména jako Adam Malysz, Martin Schmitt, Georg Späth, Thomas Morgenstern, Andreas Widhöelzl, Roar Ljökelsöy, Björn-Einar Romören nebo Andreas Kuettel. Z finských kolegů Janneho na věž doprovodí Matti Hautamäki, Tami Kiuru, ale například i Janneho bratr Passi Ahonen.

"Lavička" rozhodčích naproti tomu bude výhradně v režii Finů. Hodnotit výkony skokanů budou Kari Ylianttila, Hannu Lepistö, Mika Kojonkoski, Käri Pätäri a Tommi Nikunen.

Hned na začátku tiskové konference k této pro fanoušky velmi významné události (z 9. 5. 2008) bylo vysvětleno, proč se rozloučení Janneho s můstky vůbec koná:

"Když Janne jako mladý kluk sledoval rozlučkový závod Jense Weissfloga, řekli jsme si, že když se blíží ke konci Janneho kariéra, bylo by dobré udělat něco podobného. Když se podíváte na listinu přihlášených, všechna ta jména jsou Janneho volbou. Janne chtěl pozvat svoje přátele a samozřejmě i skokany, kteří s ním trénovali. Někteří s ním startovali ve stejném týmu, například Tami Kiuru a jako posledního jsme pozvali Ville Larinta, jednoho z našich budoucích skokanských nadějí."

Organizátoři klání natočili s Janne Ahonenem krátký rozhovor a my vám nabízíme jeho krátký výňatek:

Janne, jak bys charakterizoval dobrého sportovního reportéra?
Dobrý sportovní reportér je ten, který ví, na co se zeptat, nebo na co by se zeptat měl. To je dobrý začátek, někdy to reportér neví. Opravdu to pomůže, když ten reportér zná alespoň základy toho sportu.

Stalo se někdy, že by z tvých odpovědí reportér nejraději snědl mikrofon?
Ne, nikoho jsem k tomu snad nedohnal, ale někdy k tomu bylo blízko. Řekl bych ale, že to bylo zaviněno novinářskou ignorací.

Německý tisk ti dal přezdívku Maska - možná ze dvou důvodů - nosil jsi obličejovou masku a nebyl jsi příliš pohotový.
Byl jsem mladý a vyjukaný, lepší bylo koncentrovat se na skoky než na rozhovory. Bylo mi 15, když jsem začal skákat v Poháru. Když jsem něco řekl, znělo to jako vtip, ale já jsem to myslel vážně. Reportér se mě zeptal: "Proč se nikdy nesmějete?" Já odpověděl: "Protože tu jsem proto, abych skákal, ne abych se smál." Dnes to zní jako vtip, ale já to tenkrát myslel opravdu vážně.

Spřátelil jsi se někdy s nějakými skokany, se kterými jste objížděli Světový pohár?
Ano, například s Widhölzlem, Romörenem. Prakticky jsme byli kamarádi se všemi, ale s těmito dvěma i mimo můstky.

Jako mladý jsi měl vzory - Nykänena, Weissfloga, ve svém seznamu pro tento závod máš hodně mladíků, například Thomas Morgenstern uvedl, že je to pro něho velká čest, že byl také pozván, uvědomuješ si, že třeba tito mladí teď vzhlížejí k tobě?
Možná někteří. Před několika lety, když Morgi přišel do Světového poháru, mi stranou řekl, že byl víc unešený tím, že skáče se mnou, než vlastním výkonem. Měl jsem stejný pocit, když jsem začínal s kariérou.

Během tohoto závodu se bude hodně vzpomínat a pokusíme se, aby si tento závod hodně lidí zapamotavalo. Poslední otázka a prosím o upřímnou odpověď. Kdyby jsi šel teď na věž támhletoho můstku, jaké by byly tvoje pocity?
Řekl bych, že ty pocity by byly rozporuplné, protože jsem na něm nikdy neskákal přes léto takhle brzy. Většinou jsem začínal trénovat takhle na začátku května, ale ne na můstku, jiný trénink. Většinou jsem začínal skákat až koncem května. Kdybych šel skákat teď, nebylo by to o moc jiné než kdykoliv v létě, myslím, že z TOHOTO můstku bych mohl skákat kdykoliv.

Jak budeš na tenhle závod trénovat?
Plánuju si párkrát skočit na konci června. Jen pro to, abych se ujistil, že ještě stále umím sjet dolů z můstku. Jiné přípravy bude jen ježdění na kole a hraní si s mým synem doma.

Můžeš touto cestou ujistit, že to opravdu bude tvůj poslední závod?
Janne (smích): K tomu tam bude můj bratr, aby tohle pojistil.
jestli jste nepochopili poslední odpověď tak vám pomůže jeden komentář právěš ze skoky.net
myslim ze by ta posledni otazka mela byt ve smyslu,...jestli se tim ze bude trenovat chce ujistit ze neskonci v tom zavode posledni...od toho je tam prece Passi..:D dost krute..ikdyz asi pravda---

frank výroky

26. května 2008 v 21:34 | andulii |  MCR
Víte,je to moje nejoblíbenější video,ačkoliv je naše....." (o klipu I'm Not Okay - 1.verze)
"Vůbec si neumím představit,že by nějaká kapela měla lepší děti,než budeme mít jednou my.A i kdyby měli,ty naše by je zmlátily!"
"Mrtvolu bych schoval do volební budky,tam jí nikdo nenajde - inteligentní lidi do nich nejspíš už roky nevstoupili."
"Pitomec.Byl jsem děsnej pitomec!Pro moje dobro mi řekli,že jsem inteligentní,ale já to nevěděl.Nesnášel jsem autority a to mi bylo deset!" (o tom,jaký byl,když mu bylo deset)
"Když jsme nahrávali desku,mohli jsme se setkat s Keithem Morrisnem,kterej zpívá v Black Flag - dokonce zpíval i na našem cédečku.Pro mě to bylo úžasný!Ani nevím,kolikrát jsem si sám pro sebe hrál věci od Black Flag.Když pak Keith přišel,byli jsme už dost opilý.Myslím,že nás trochu bál." (nejlepší okamžik za tu dobu,kdy je v kapele)
"Tohle je kapela,která vám zachrání život."
"Randil bych s Gerardem!"
"Žádná klimatizace!Brzdy?Neexistují!Musíte vystrčit nohu ze dveří,abyste zpomalili.Jo,to je moje."

mickey výroky

26. května 2008 v 21:31 | andulii |  MCR
Když jsme byli v Německu,zašel jsem do kavárny.Nerozumněl jsem ani slovo nikomuz těchlidí,ale vedle mýho stolu seděli dvě holky a povídali si.Jediný,co jsem z toho rozhovoru rozpoznal bylo "kinder sex" a "Michael Jackson".Nevěděl jsem,o co šlo,ale musel jsem se smát."
"Ashlee Simpson mi řekla,že má doma naše cédečko!"
"Sním tolik sushi,kolik sám vážím!"
"Jo,občas mě bolívá hlava a to dost.Jednou jsme zastavili u nějaký benzinky a tam měli konvici s kávou.Já na to asi minutu koukal a nemohl se od toho dotrhnout,potom přišel brácha,dostal to kafe a pak si ze mě dělal srandu."
"Jsme jako nejlepší kámoši.Sdíleli jsme spolu jeden pokoj,kterej byl vážně malej,vešli se tam jen dvě postele,takže jsme zvyklí bejt spolu.Když se podíváte třeba na fotky z dětství,jsme tam pokaždý stejně oblečený.Rodiče nás fotili úplně všude.Už jsem zvyklej,že ho pořád vidím.Je to prostě skvělý." (o Gerardovi)

gee výroky

26. května 2008 v 21:13 | andulii |  MCR
 • "Jestli nebudete chodit na střední školu, tak určitě skončíte ve vězení."
 • "To budu radši noční stvoření než starej vůl."
 • "Tolik lidí s tebou jedná jako s malým dětskem, takže se tak klidně můžeš chovat a vyhodit televizi z okna svýho hotelového pokoje."
 • "Buďte sami sebou. Neberte si moc něčí kecy a nikdy, dokud jste naživu, sebou nenechte manipulovat."
 • "Tak jaký jste měli Vánoce, kluci? Dostali jste všichni spoustu krásnejch černejch triček?"
 • "Ďábel tu přistál se zas*anou prací, každodenně musí jednat s kreténama a asi je tím už pořádně otrávenej."
 • "Když jsem to psal, vzpomínal jsem jak je život v 16 na střední těžkej. Vždycky jsem chtěl bejt umělec, takže jsem byl samotářský děcko, co se furt opíjelo. Měl jsem jen jednu skutečnou kámošku. Byla to holka, kterou jsem měl fakt rád a skončila tak, že se svým klukem nafotila laciný fotky a to mě vážně zdrtilo. Prostě jsem plaval v tomhle pekle plném zoufalství, žárlivosti a alkoholu."
 • "Vymazává to všechno, co na sobě nesnáším. Nic mi nemůže ublížit. Cítím se naprosto nepřekonatelný. A myslím, že kdokoli na pódiu je takový. Jsme všehoschopní. Nic nás nezastaví."
 • "Líbilo by se mi, kdyby mě kluk chytil za zadek. Asi by ale taky záleželo na tom, jak by to udělal."
 • "Když líbáš kluka s vousy, je to zvláštní."
 • "V hudbě je velký nedostatek sexu."
 • "Říkat příběhy mi zabere chvilku. Myslím, že je to tím, že jsem byl tři roky opilej."
 • "Byl jsem podivný samotářský dětsko, co se furt samo opíjelo." (mluví o střední škole)
 • "Podívej se na mě, mám krásnej náhrdelník a čelenku… já jsem ku*va princezna!"
 • "Nejsme skupina na fesťáky, na hraní během dne jsme si museli zvykat. Já pořád: "uh, tohle slunce mě se*e.""
 • "Když jsme začínali, byl jsem hodně rozpolcenej a hodně lidí, který mám rád bylo taky rozpolcených , protože jsem se naprosto potopil do bolesti a byla doba, kdy jsem si chtěl mimo pódium ublížit, ale dostal jsem se přes to. Jako, nikdy byste si neměli chtít ublížit. Měli byste se mít rádi. Někdy musíte jakoby uvnitř zemřít, abyste vstanuli z popela, věřili v sebe, měli se rádi a stali se novým člověkem. Myslím, že se toho dá ještě spousta zažít, jen se nešprajcnout nebo něco takovýho. Jako, mluví se o umírání a vrácení se na svět, abyste se stali tím, kým chcete abyste se stali. Všichni se stáváme tím, čím se chceme stát."
 • "Co mám rád na Sims je, že já osobně nemám vůbec normální život, tak hraju tuhle hru, kde mají lidi opravdu nudný pozemský životy. Je to legrace. Moje rodina v Sims se jmenuje Chollyovi. Nevím, proč jsem si vybral tohle jméno, nemá to s ničím souvislost. Mojí oblíbenkyní je dospívající dcera, protože jsem ji nechal projít obdobím, kdy byla Goth. Je opravdu trochu pitomá a právě se stala koncertní houslistkou, což je pro její rodinu ohromná událost. A dostala se na soukromou školu. Ale začala si malovat černě pusu a vlasy si obarvila na fialovo. Je to naprosto skvělý!"
 • "Když jsem obklopený fanoušky, tam mám pocit, že to všechno sám nezvládnu."
 • "Venku je mnoho lidí, kteří mají děti na dlani, poslouchají, ale jen pár jich něco řekne."
 • "Dámy, jestli vám někdy nějaký hrůzostrašný rockerský frajeři budou říkat, že když jim ukážete prsa, tak vás nechají jít do zákulisí, chci, abyste jim naplivaly do ksichtu."

věděli jste??

26. května 2008 v 19:38 | andulii |  MCR
V Ě D Ě L I J S T E ?

- všechna alba MCR jsou koncepční
I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love vypráví příběh milenců, kteří společně spáchali několik zločinů a na konci jsou zastřeleni v poušti.
O Three Cheers For Sweet Revenge se říká, že navazuje na předešlé album. Muž se tu pokouší znovu nabýt života, aby se mohl setkat se svou milovanou. Na oplátku musí přinést ďáblovi 1000 zlých duší.
The Black Parade je příběhem mladého muže jménem Pacient, který umírá na rakovinu. Ohlíží se za svým životem, smrt za ním přichází ve formě černého průvodu.
- manažer My Chem se jmenuje Brian Schecter
- pracovní název desky The Black Parade byl The Rise and Fall of My Chemical Romance
- na songu "Mama" se podílela herečka a zpěvačka Liza Minelli, dcera Judy Garland. Nazpívala part Matky Války. O vokály v refrénu se postarali také Linda Iero, Donald James & Donna Lee Way (ať žije rodina;-))
- písnička "Welcome To The Black Parade" premiérově zazněla 31. srpna 2006 na pre-show Video Music Awards.
- album The Black Parade vyšlo také ve speciální limitované edici, která obsahuje 64 stránkovou knížečku s Gerardovými kresbami, poznámkami kapely o výrobě nové desky a čtyři speciální umělecké karty - to vše uložené ve dlouhé krabičce, zabalené v černém bavlněném sametu.
- na tvorbě kostýmů k The Black Parade se podílela Colleen Atwood, slavná návrhářka, která spolupracuje s Timem Burtonem
- Gerard se podílel na videoklipu kapely Thrice "Image Of The Invisible"
- remix skladby "To The End" je součástí soundtracku k filmu Underworld: Evolution
- Gerard se měl objevit ve videoklipu "Graduation Day" kapely Head Automatica
- Gerard a Bert McCracken byli velkými kamarády, v současnosti spolu ale nemluví. Důvody nejsou známy.
- MCR nahráli několik coverů slavných písní - "Astro Zombies" od The Misfits, "Jack The Ripper" od Morrisey, "All I Want For Christmas Is You" od Mariah Carey (Vánoce 2004) a společně s The Used pak "Under Pressure" od Freddieho Mercury a Davida Bowieho.
- podle Geoffa Rickleyho, frontmana kapely Thursday, jsou MCR oblíbenou kapelou Frances Bean Cobain
- v březnu 2006 vyšla neoficiální biografie MCR od Jimmyho Ramsaye s názvem "My Chemical Romance: Something Incredible This Way Comes". Kniha popisuje cestu My Chem ke slávě
- dalším neoficiálním počinem je DVD s názvem "Things That Make You Go Mmm". Je plné rozhovorů s lidmi, kteří znali MCR ještě než se proslavili
- Gerard pro dobročinné účely navrhl tohle sáčko. Výtěžek šel na boj proti rakovině prsu
- kapela Green Day si vybrala My Chem za předskokany pro své evropské turné k albu American Idiot. Do Česka však MCR nepřijeli a nahradili je čeští Clou
- song "Disenchanted" se původně jmenoval "Shut Up And Play"
- zadní vokály k songu "You Know What They Do to Guys like us in Prison" nazpíval Bert McCracken
- MCR mají vlastní hvězdu. Pár fanoušků jim ji registrovalo 24. října, tedy v den vydání alba The Black Parade, v mezinárodní databázi hvězd
- MCR můžete kontaktovat přes e-mail write@mychemicalromace.com nebo na adrese:
Warner Bros. Records
New Media
MCR Fan Mail
3300 Warner Blvd.
Burbank, CA 91505

2 fotečky

26. května 2008 v 18:35 | andulii |  MANDRAGE

Mandrage

Mandrage, Plzeňský Majáles 07

michi

26. května 2008 v 16:10 | andulii |  skoky
Michi.....takový německý sluníčko hned po Svenovi a Marťovi je německý nej skokan....
a nějaká vychlámaná fanynka:D

Tonda a jeho zdravotní stav

25. května 2008 v 7:25 | andulii |  AntonínHájek


Jeden z nejlepších českých skokanů na lyžích Antonín Hájek leží už téměř měsíc v liberecké nemocnici po vážné autonehodě. Podle Lidových novin havaroval jednadvacetiletý závodník 29. dubna se svým vozem nedaleko svého domu v Harrachově a musel podstoupit několik operací. Lékaři mu museli chirurgickým zákrokem spravit i poraněnou pánev.

"Ještě mám trochu skřípnuté nervy, jak jsem dostal ránu do zad, a proto i omezenou hybnost levé nohy. Bolesti ustupují, lepší se to. Nejhorší byl první týden. Lékaři museli odstranit krvácení do břicha, čekal jsem na operaci pánve," řekl Lidovým novinám Hájek, který v březnu na Světovém poháru v Planici vytvořil český rekord v letech 219 metrů.

Podle lékařů by skokan neměl mít po havárii žádné trvalé následky. O tom, kdy se bude moci vrátit ke skokům, je podle něj předčasné mluvit.

Hájek havaroval poté, co v zatáčce ztratil nad autem kontrolu. "Úplně pomalu jsem sice nejel, ale táta mi říkal, že policajti, kteří nehodu vyšetřovali, povídali, že den předtím právě v těch místech silničáři zalepovali díry v asfaltu. Zůstalo tam po nich dost štěrku a nerovností," prohlásil rodák z Frýdlantu.

Při nárazu vypadl z auta ven. "Ani nevím, za jak dlouho jsem se probral. Ležel jsem na silnici a chtěl se postavit. Nešlo to, nemohl jsem hýbat nohama. Nahmatal jsem v kapse telefon a vytočil tátovo číslo. Záchranka přijela za pár minut a doktoři říkali, že už jsem docela studenej," popsal člen liberecké Dukly, který letos skončil ve Světovém poháru na 43. místě.
to je teda dobrej, že si záchranku zavolal sám..... doufám,.že skoky nepověsí na hřebík.....že se uzdraví a bude všechno jako dřív:) bylo by super kdyby stihl zimu.... skoky.net

finský team už kompletně

25. května 2008 v 7:21 | andulii |  ::..FINOVÉ..::


Odchod Janneho Ahonena ze skokanského světa je pro finskou reprezentaci bezesporu velkou ztrátou. A Fini jsou oslabeni dvojnásobně, u týmu v březnu skončil i úspěšný trenér Tomi Nikunen. Nejspíš si Finové říkali: Co teď? Nakonec sáhli po osvědčené kvalitě v podobě nového trenéra Janneho Väätäinenena a ukončili "podmínečné vyloučení" zlobivého Harriho Olliho z týmu. Posledním krokem k obnovení reprezentace bylo přidělení postu asistenta Pentti Kokkonenovi, který již dříve na této pozici působil.


Nálepku finské jedničky nejspíš dostane druhý nejlepší Fin předešlé sezóny, Janne Happonen. Osmému muži hodnocení SP by měl sekundovat Harri Olli, napravený hříšník, který přišel kvůli svému prohřešku na leteckém šampionátu o poslední závody. 29-ti letý Jussi Hautamäki nakonec v reprezentaci chybí, jméno Hautamäki však v týmu zůstává. O dva roky mladší bratr Matti má místo v národním týmu opět zajištěno.

Jisté místo má také Arttu Lappi, loni bodující spíše nepravidelně, a Ville Larinto se Sami Niemim, kteří patřili k průměru jak v Světovém, tak Kontinentálním poháru. Tuto elitní šestici bude "jistit" další pětice mladých závodníků, kteří budou vedeni Kari Pätärim v týmu soustřeďujícím se na olympijské hry ve Vancouveru. Tam je nejvýraznější postavou Olli Muotka.


Národní tým:

Janne Happonen
Matti Hautamäki
Arttu Lappi
Ville Larinto
Sami Niemi
Harri Olli

Trenér: Janne Väätäinen
Asistent: Pentti Kokkonen


Tým "Vancouver 2010":

Joonas Ikonen
Mika Kauhanen
Kai Kovaljeff
Olli Muotka
Anssi Ylipulli

asistent: Kari Pätäri


Juniorský tým:

Juuso Heikkinen
Juuso Kaisko
Leevi Mutru
Antti Määttä
Jarkko Määttä
Teemu Partanen
Sami Saapunki
Frans Tähkävuori,
Janne Tervahartiala

Trenér: Lauri Hakola


Ženy:

Julia Kykkänen

Trenér: Lauri Hakola


zdroj: skoky.net

nehoda

25. května 2008 v 7:18 | andulii |  ::..RAKUŠANÉ..::
Rakouský skokan Arthur Pauli (19) upadl během pátkového tréninku v Bischofshofenu. Arthur je teď v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Dobrá zpráva je že komunikuje s ostatními. Tak snad se za pár dní uzdraví....:)Happi

24. května 2008 v 15:37 | andulii |  JanneHapponen
mě by vůbec nevadilo mít v peněžence peníze s Happíkem:D
tohle kreslila moje kámoška v nudné hodině chemie:) je to vyzvětšovaný a mě se to kdo ví proč líbí i když to není ani barevný a napsaný za minutu:D podobný font by se mi ve wordu líbil:)

Andy

24. května 2008 v 15:30 | andulii |  kresba
další obrázek má to být Andy Bardal:) :D uplnej on ne?? :D

článek o Eddiem

24. května 2008 v 15:28 | andulii |  skoky
Eddie the eagle....aneb svět miluje loosery:) článek z anglického časopisu Bridge

Podpisy

24. května 2008 v 15:24 | andulii |  MANDRAGE
takhle vypadaly moje ruce po koncerě...omlouvám se za mjizernou kvalitu..je to foceno z mobilu... (ps: mých nohou si nevšímejte:D)
víťamatyáš:)
Víťa..............z jedné strany velký podpis a z druhé i s věnováním:) ten háček nad U je geniální:) to vymyslel sám to jsem mu neříkala:D:D
jinak je mám ještě všechny na šátku, ale ten se mi fotit nechce:D zajímalo by mě jestli si Víťa všiml že ho mám 4x:D:D:D:D

Rozcestníííík

24. května 2008 v 12:11 | andulii |  TV
Seriály:
The big bang theory -> i fyzika může být zábavná:)
IT Crowd -> taková blbina, že to ani není možný:D:D:
How I met your mother -> úžasný sitcom, který k nám ještě nedorazil
O.C. -> super seriál o partičce z Orange Country:)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Herci:
Paul Bettany -> můj nejoblíbenější herec, představitel Silase z Šifry Mistra Leonarda:)
Keanu Reeves -> v každým filmu exceluje:)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------