Tohle je blog 17-tileté moravačky co si říká Andulii a zbožňuje:

turné čtyř můstků pokračování

14. ledna 2008 v 16:27 | andulii |  ZávodySP
Bischofshofen
6.1.2008 poslední závod Turné

kvalifikace- Z předem kvalifikovaných nejdále dolétli shodně Thomas Morgenstern a Michael Neumayer - 125,5m, poté následuje 123,5m Simona Ammanna. Gregor Schlierenzauer a Janne Ahonen kvalifikační skok neabsolvovali.

1.kolo-Janne Ahonen v daných podmínkách skočil fantasticky na 126 m a čekalo se už jen na dva Rakušany - Schlierenzauera a Morgernsterna. Jenže na Schlierenzauerovi se podepsala nezkušenost závodit v takovýchto podmínkách a tak jeho miniskok na 114,5 m vyčaroval mladému Gregorovi výraz zklamání ve tváři a trenér Alexander Pointner málem omdlel. Morgernstern si nahoře na věži snad už jen přál, aby alespoň postoupil a nedopadl jako většina jeho souputníků z týmu. Dopad na 121 m mu na postup stačil. Po 1. kole tak vede Nor Bardal před krajanem Jacobsenem, 3. pozici drží Janne Ahonen. Roman Koudelka je na 18. místě.

2.kolo-Když se z věže spustil Thomas Morgernstern, po dopadu na 135,5 m hodil Ahonenovi rukavici. Ještě není pro Thomase vše ztraceno.Rus Vassiliev přidal k prvnímu skoku metr navíc - 127 m a už seděl na nájezdové věži Janne Ahonen. Odrazová drba na nájezdové hraně a přistání na metě 136 m mu zajistila vítězství v Turné čtyř můstků!!!!!!!!!!!!!!!! 2. po 1. kole Anders Jacobsen skok pokazil - 123,5 m a jeho krajan, vítěz 1. kola, Anders Bardal skočil na 124,5 m. Janne Ahonen vyhrál závod v Bischofshofenu a celkově vítězem Turné. Na. 2. místě v závodě skončil Bardal a 3. Thomas Morgernstern. Morgernstern skončil 2. za Ahonenem v celkovém hodnocení Turné. 3. v pořadí Turné skončil Němec Michael Neumayer. Roman Koudelka skončil v závodě na 11. místě a stejná příčka mu patří i v celkovém pořadí Turné. Janne Ahonen vyhrál Turné po páté v kariéře a stal se tak rekordmanem.


výsledky:1. Ahonen /FIN/
2. Bardal /NOR/
3. Morgernstern /AUT/
Ahonen se umí připravit na důležité podniky,v tom mu nikdo nestačí.Ten by vyhrál,i kdyby mu do stopy nasypali písek. bravo Janne!!!! Ahonen vešel do dějin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.