14. ledna 2008 v 16:14 | andulii |  ZávodySP

4.1.2008 závody v Innsbrucku zrušeny kvůli nepřízni počasí
5.1.2008 náhradná závody za Innsbruck

kvalifikace: janne ahonen 132 metrů bez telemarku:-(
gregor schlierenzauer 145metrů!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Thomas Morgenstern 138 metrů!!!
1.kolo: Janne udeřil silně hned 1.skokem.letěl daleko a dopadl až na značku 139,5 metrů!! tímto skokem zesílil tlak na oba rakušany gregor zklamal skončil až 5. thomas zabral taky doplachtil na 138metrů ale neměl tak dobré známky jako Janne...takže byl po 1.kole 2.
2.kolo:z 18.místa zaútočil Simon Ammann a skočil 139 metrů.....jeho skok se zdál být nepřelétnutelný.dokonce i po gregorově skoku byl pořád první .....gregor skočil 132metrů ale to na švýcara nestačilo. Thomas Morgenstern sice skočil jen na 132,5m a vzájemný rozestup činí asi jedenáct a půl bodu. O parník mu však ulétl ulétl Janne Ahonen, který po výkonu 138m dokonce roztahoval ústa do mírného úsměvu a přijímal vřelé gratulace od Thomase, kterého málem sestřelil při brzdění svou pravou lyží. Ale nejradostnější poskakování přesto ukázal nyní průběžně pátý muž Turné, Simon Ammann. Nikdo nečekal, ani on sám, že by se po nepovedeném prvním kole propracoval až na stupně vítězů.

1. výhra po dvou letech naposledy vyhrál závod před dvěma lety právě tady v Bischofshofenu když s jakubem jandou zápolil o vítězství v turné a to výhráli oba :) Prvním gratulantem byl právě Thomas morgernstern tohle bylo janneho 33. vítězství za jeho dlouhou kariéru a 101.podium:)))
Janne Ahonen tedy disponuje luxusním náskokem na jednoho i druhého Rakušana a obléká svůj snad nejoblíbenější trikot - trikot pro lídra Turné. Teď před ním stojí jen jediná překážka, poslední závod. Dokáže obhájit sobotní vítězství a popáté ovládnout Turné čtyř můstků?
výsledky: 1.JANNE AHONEN 2.Thomas morgernstern 3.Simon ammann